Pescar de oameni, îndrumat de puterea lui Dumnezeu!

Scurte și diverse mărturii, împuternicite de Duhul:  convertiri pe muchie de cuțit!

Orice misionar, evanghelist, tânăr… de orice vârstă care dorește să devină un slujitor eficient în via Domnului Isus, se poate întări în ascultarea de Dumnezeu devenind un pescar de oameni, vizionând  mărturia  de mai jos cu o parte din experiențele acestui lucrător încercat, Doru Neamțu. Un om care a folosit orice prilej pentru a vorbi oamenilor despre Hristos și Evanghelia Sa, și a-i aduce într-o legătură salvatoare cu Mântuitorul Isus Hristos. Acest om vestește Evanghelia oriunde apucă: la locul de muncă, în Taxi, în magazin, la bancă, pe stradă, în autobuz,  prin plicurile poștale cu corespondența facturilor pentru apă, electricitate, medicale etc.

Doamne, ajută-ne ca și noi să avem mai multă râvnă pentru Tine și pentru lucrarea Ta!

Material preluat de pe canalul: Romanian Baptist Church of Portland, Oregon

Adaptare făcută de Misiunea Creștină ” Stăruință În Rugăciune
https://www.facebook.com/staruintainr…

Dacă dorești să slujești lucrării lui Dumnezeu ca voluntar în cadrul misiunii, înregistrând audio mărturii creștine scrise, și/ sau traducând din alte limbi videoclipuri creștine pline de însemnătate, vă rugăm să ne contactați. Puteți face cel puțin un lucru pentru Domnul, dacă aveți un telefon cu internet, sau un laptop

– Puteți face înregistrări audio, citind anumite mărturii scrise, mărturii ce vor fi apoi transformate de echipa noastră în format video și postate pe youtube, ajungând la mii de utilizatori, totul în Română, fără să fie nevoie să cunoașteți o limbă străină
– Dacă cunoașteți o limbă străină, puteți traduce în română predici, și/sau mesaje/mărturii, sau, din română în altă limbă. Echipa noastră vă va călăuzii pas în tot procesul. Nu trebuie să fiți un as al sistemelor softwhere, trebuie doar să aveți iubire pentru Dumnezeu, dorință de a face lucrarea Lui, și timp liber. Ne puteți scrie pe linck-ul de facebook de mai sus, sau puteți lăsa un comentariu. Dumnezeu să vă binecuvinteze!

One thought on “Pescar de oameni, îndrumat de puterea lui Dumnezeu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.